تعمیر جک ریلی در رباط کریم

تعمیر جک ریلی در رباط کریم

راهنمای تعمیر جک ریلی در رباط کریم

راهنمای تعمیر جک ریلی در رباط کریم

درب پارکینگ خانه خود را از مدل ریلی انتخاب کرده اید و اکنون نگران این هستید که چگونه فرایند تعمیر جک ریلی در رباط کریم را انجام دهید؟ نگران هستید که تعمیر این نمونه از جک ها نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد؟ دیگر نیازی به نگرانی نیست. باید به شما بگوییم که جک های ریکی، همچون دیگر جک های اتوماتیک تعمیر می شوند و اگر هر از گاهی سرویس دوره ای شوند، دچار آسیب نشده و اصلا نیازی به تعمیر نخواهند داشت. 

نوع عملکرد جک های ریلی دقیقا همچون جک های پارکینگ بوده و به صورت اتوماتیک با ریموت باز و بسته می شوند. برای این که بدانید باید چگونه در صورت بروز مشکل اقدام به تعمیر این نمونه از جک ها نمایید، کافیست با ما همراه شوید. ما در این مطلب قصد داریم به مشکلاتی که ممکن است برای جک ریلی پیش آید بپردازیم و فرایند تعمیر آن را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه شوید. 

منظور از جک ریلی چیست؟ 

منظور از جک ریلی چیست؟ 

جک های ریلی نوعی از درب های اتوماتیک به شمار می روند که با استفاده از ریموت باز و بسته می شوند. البته نحوه عملکرد و قطعاتی که در این نمونه از درب ها استفاده شده است، با مدل های دیگر متفاوت هستند. بدنه جک های ریلی تمام فلز است و می توان از آن برای انواع درب ها استفاده کرد. به عنوان مثال، درب ورودی حیاط خانه، باغ، ویلا و … ؛ زیرا این جک ها در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید شده و قابلیت نصب دارند. 

باید خاطر نشان کنیم که اگر بهترین نمونه از جک ریلی را نیز تهیه کنید، اما به درستی از آن مراقبت نکنید، ممکن است نیاز به تعمیر جک ریلی در رباط کریم پیدا کنید. اگر هم تعمیر آن را به تعویق اندازید، مشکلات و خطراتی برای شما ایجاد خواهد شد. پس این مسئله را در نظر داشته باشید و در صورت مشاهده هرگونه مشکلی، سریعا با تعمیرکاران متخصص ارتباط برقرار نمایید. 

انواع جک های ریلی 

جک های ریلی را می توان به دو صورت مکانیکی و هیدرولیکی تهیه کرده و در محل مورد نظر نصب نمود. این جک ها هم به صورت ریلی و هم به صورت لولایی هستند. در این میان جک های ریلی بیشتر طرفدار داشته و به صورت کشویی باز و بسته می شوند. می توان آنها را در برندها و مدل های مختلف که قادر هستند وزن های مختلفی را تحمل کنند، خریداری کرد. 

ممکن است برای شما هم این مسئله کمی دشوار باشد که بتوانید تشخیص دهید چه نوع جک و دربی برای قسمت ورودی یا پارکینگ شما مناسب است. برای این که بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید، بهتر است حتما با سرویس دهندگان و فروشندگان جک ها ارتباط برقرار نمایید. شرکت هایی که چنین خدماتی را ارائه می دهند، به شما کمک خواهند کرد که بسته به محل مورد نظر، اقدام به انتخاب یکی از نمونه جک ها نمایید. 

رایج ترین مشکلات انواع جک ریلی

رایج ترین مشکلات انواع جک ریلی

همه ما می دانیم که استفاده از لوازم و قطعات الکترونیکی، ممکن است روزی با مشکل مواجه شود. جک ریلی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ممکن است بسته به شرایطی، دچار خرابی و مشکل شود. به گونه ای که عملکرد سیستم را به شکل کامل دچار اختلال نماید. از این رو لازم است بدانیم در صورت بروز هرگونه مشکلی، باید چه اقداماتی برای تعمیر و یا تعویض قطعه انجام دهیم. 

پیش از آنکه بخواهیم اقدام به تعمیر جک ریلی در رباط کریم نماییم، نیاز داریم که با مشکلاتی رایج در این سیستم ها آشنا شویم. به این دلیل که هر مشکلی را می توان با یک راه حل ساده برطرف نمود. از جمله مشکلات رایجی که ممکن است برای این نمونه از سیستم ها رخ دهد، باید به موارد زیر اشاره نماییم: 

 • غیر قابل استفاده شدن موتور جک ریلی در برخی از موارد
 • خارج شدن موتور جک ریلی از محل قرار گیری خود
 • داغ یا گرم شدن بیش از اندازه موتور جک ریلی در طول روز
 • ایجاد صداهای ناهنجار به دلیل داغ شدن موتور
 • خراب شدن جک ریلی به دلیل تحمل وزن بالا و یا تعداد رفت و آمد زیاد
 • از کار افتادن ریموت جک ریلی اتوماتیک و عدم بسته شدن یا باز شدن درب 
 • ایجاد مشکل در کلید خلاص کن دستی و عدم امکان باز و بسته کردن درب به صورت دستی
 • اختلال در عملکرد سیستم به دلیل خطا در سنسورهای ایمنی
 • بروز مشکل در سیستم انتقال قدرت به گیربکس
 • عدم جابجایی درب در زمان فرمان دادن به آن
 • خرابی در چراغ چشمک زن و فلاشرها
 • بروز ایراد در دنده ها، ریل ها، آهنرباها و چرخ های درب ریلی
 • بروز مشکل در سیستم برقی درب کشویی و ایجاد خطا در زمان باز و بسته کردن درب ریلی
 • خرابی در برد برقی و بروز مشکل در زمان بررسی و پردازش سیگنال های دریافتی توسط جک
 • بروز خرابی در فرمان دادن به بخش های گوناگون سیستم

فرایند تعمیر جک ریلی در رباط کریم

برای اقدام به تعمیر جک ریلی در رباط کریم ابتدا باید نوع مشکل یا حادثه ای که برای جک پیش آمده است را مورد بررسی قرار داد. به این دلیل که هر مشکلی که ایجاد می شود، به یک روش تعمیر نیاز دارد. پس از آن لازم است بسته به شدت آسیب و مشکل، به سراغ متخصص و تعمیرکار حرفه ای رفت. شخصی که نسبت به تمامی قطعات جک ریلی آشنا بوده و می داند که باید چه اقداماتی برای تعمیر یا تعویض قطعه خراب شده انجام دهد.

اجزای اصلی تشکیل دهنده درب های اتوماتیک ریلی 

درب های ریلی اتوماتیک دارای اجزای مختلفی هستند که خراب شده هر یک از آنها، نیاز به تعمیر جک ریلی در رباط کریم خواهد داشت. این قطعات و اجزای اصلی را باید چنین بیان کنیم: 

 • ریموت و رسیور
 • موتور گیربکس
 • چشمی ایمنی یا فلاشر
 • مدار فرمان
 • چراغ فلاشر

زمانی که از این نمونه درب ها در محیط های مختلف استفاده می شود، می توان به مزایای بسیار زیادی دست یافت. از جمله: 

 • سرعت باز و بسته شدن بالا و عملکرد آسان
 • قابلیت تردد آسان
 • کم صدا و قدرت زیاد
 • مناسب برای استفاده بر روی درب های سنگین و حتی استفاده در سراشیبی
 • دارای سنسور حرکتی و چشم مادون
 • قابلیت نصب باطری بر روی سیستم و استفاده در زمان قطعی برق

تعمیر جک ریلی در رباط کریم به دلیل بروز مشکل در موتور

در بسیاری از مواقع زمانی که جک ریلی دچار مشکل می شود، علت در از کار افتادن موتور است. به گونه ای که دیگر نمی توان درب جک ریلی را باز و بسته نمود. در چنین موقعیتی حتما باید به سراغ تعمیرکار متخصص روید؛ زیرا حساس ترین بخش در سیستم درب های اتوماتیک، موتور آن است. خراب شدن موتور می تواند هزینه بسیار زیادی برای کارفرما به همراه داشته باشد. 

در برخی مواقع احتمال دارد خراب شدن موتور به صورت کامل بوده و امکان حرکت درب را به طور کامل از بین ببرد. در حالی که ممکن است در برخی مواقع موتور با صداهای ناهنجاری مواجه شده و برای باز و بسته شدن به مشکل بخورد. اگر موتور جک داغ شود نیز، می توان انتظار عملکرد نامناسب درب جک را داشت. 

در نهایت نیز باید به خشک شدن بلبرینگ ها و بروز مشکل در گیربکس به عنوان یکی از شایع ترین مشکلات و ایرادات جک ریلی اشاره کنیم. بروز هر یک از این مشکلات در موتور جک ریلی، نیاز به تعمیر خواهد داشت. به خاطر داشته باشید که عدم تعمیر موتور می تواند به طور کامل استفاده از جک را نابود کند. از این رو بهتر است در صورت مشاهده هرگونه مشکلی در سیستم جک ریلی، حتما با تعمیرکار متخصص ارتباط برقرار نمایید. 

تعمیر جک ریلی به دلیل از کار افتادن ریموت 

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای جک رخ دهد و نیاز به تعمیر جک ریلی در رباط کریم را افزایش دهد، از کار افتادن ریموت است. ریموت ها برقی هستند و در صورتی که از کار افتند، درب دیگر باز و بسته نخواهد شد. پیش از آنکه بخواهید اقدام به تعمیر ریموت جک ریلی نمایید، باید ابتدا ریموت را بررسی کنید. اطمینان حاصل نمایید که مدارهای داخلی ریموت سالم هستند و باتری آن تمام نشده است. 

اگر مشکل موارد قبلی نبودند، به سراغ بررسی سنسورهای ایمنی و مرتبط میان سنسورها و ریموت روید. گاهی ممکن است یک مانع بر روی سنسور قرار گرفته باشد که عملکرد کل سیستم را دچار اختلال نماید. در حالت سوم بهتر است تنظیمات مدار فرمان بررسی گردد. گاهی بروز مشکل در تنظیمات مدار فرمان، منجر می شود تا ارتباط بین ریموت و برد درب برقی قطع شود. 

در صورتی که مشکل از موارد یاد شده نبود، بهتر است قبل از تعمیر جک ریلی در رباط کریم، رله دستگاه مرکزی و فیزو چک شود. گاهی ممکن است قطع شدن یا سوختن فیوز یا یکی از سیم ها در بخش رله دستگاه مرکزی، منجر شود که درب باز و بسته نشود. در نهایت نیز باید به سراغ بررسی برد درب برقی و سیم کشی آن رفت. اگر سیم کشی ها فرسوده باشند یا اتصال آنها اختلال داشته باشد، باید تعمیر یا تعویض شوند. 

تعمیر جک ریلی در رباط کریم در اثر مشکلات دیگر 

تعمیر جک ریلی در رباط کریم در اثر مشکلات دیگر 

پیش از این بیان نمودیم که در جک ریلی قطعات و ابزارهای بسیار متنوعی به کار رفته است که هر کدام از آنها دارای ساختار پیچیده ای هستند. از این رو اگر در درب های ریلی مشکلی ایجاد شود، ممکن است مربوط به دیگر قطعات باشد. در برخی مواقع لازم است این قطعات تعویض شوند، در حالی که در برخی مواقع نیازی به تعویض نیست و میتوان آنها را تعمیر کرد. 

البته اگر به درستی و در دوره های مشخص اقدام به سرویس جک ریلی نمایید، دیگر آسیبی برای آن ایجاد نخواهد شد که نیاز به تعمیر داشته باشد. می توان در دوره های سرویس، قطعاتی که دارای مشکل هستند را تعویض نمود بدون آنکه برای جک ریلی مشکلی پیش آید. از این رو بهتر است هر چند وقت یکبار، اقدام به روغن کاری ریل ها، دنده ها، چرخ ها، آهنرباهای درب کشویی و … نمود. 

علاوه بر آن، قبل از تعمیر جک ریلی در رباط کریم در دوره سرویس، اقدام به تعویض ریل های شکسته نمود و درب ریلی را تراز کرد که به راحتی باز و بسته شود. برای این که بتوان تمامی این اقدامات را به درستی انجام داد، بهتر است کار را به دست افراد متخصص بسپارید. تعمیرکاران حرفه ای می توانند تمامی مشکلات ایجاد شده بر روی جک ریلی را برطرف سازند. 

هزینه تعمیر جک ریلی در رباط کریم

برای تعمیر جک های ریلی، بسته به عوامل مختلف هزینه های گوناگونی توسط تعمیرکاران دریافت می شود. این که عامل بروز مشکل در جک ریلی چه باشد، تعیین خواهد نمود که برای تعمیر باید چه میزان هزینه ای صرف کرد. افرادی که برای سرویس جک های ریلی به محل اعزام می شوند، ابتدا علت بروز مشکل را بررسی می نمایند. 

پس از آن بسته به نوع خرابی، قطعاتی که باید در تعمیر جک ریلی در رباط کریم استفاده شود، میزان قیمتی که قطعات دارند، مکان تعمیر جک و تعداد نیروهای کاری که لازم است، میزان هزینه مورد نظر را مشخص می نمایند. بهتر است برای این که هزینه تعمیر برای شما بالا نرود، یا این که مجبور نشوید مجددا بعد از یک مدت زمان کوتاهی، دوباره اقدام به تعمیر مشکل جک ریلی نمایید، از تیم متخصص در تعمیر کمک بگیرید. 

تعمیرکار جک ریلی باید چه مهارت هایی داشته باشد؟ 

تعمیرکارانی که قادر هستند اقدام به تعمیر جک ریلی در رباط کریم نمایند، باید دارای مهارت و دانش فنی بالا باشند. آنها باید قادر باشند اجزاء داخلی و خارجی جک پارکینگ را به خوبی بشناسند تا در صورت خرابی این اجزا، بتوانند تصمیم بگیرند که آیا لازم به تعمیر است یا تعویض. در نهایت نیز، تعمیرکاران باید بتوانند از ابزارهای مخصوص برای تعمیر جک های ریلی استفاده کنند. داشتن این مهارت ها برای تمامی تعمیرکاران لازم و ضروری است. 

صنعت برق پیله رود

به طور کلی تعمیر جک ریلی در رباط کریم کاری دشوار و حساس است پس نباید توسط هر شخصی انجام شود. افرادی که در محل ورودی ساختمان یا پارکینگ خود از این نمونه درب ها استفاده کرده اند، باید ابتدا دوره های سرویس از جک ها را جدی بگیرند. سرویس دوره ای به آنها اجازه می دهد که درگیر تعمیر جک های ریلی نشوند. 

آنها می توانند برای دریافت چنین خدماتی با کارشناسان و تعمیرکاران متخصص و حرفه ای در تیم ما ارتباط برقرار نمایند. تیم ما تمامی خدمات لازم برای تعمیر جک ها و درب های ریلی را به مشتریان خود ارائه می کنند. با دریافت این خدمات می توانید در هزینه و زمان تعمیر صرفه جویی کرده و به بهترین نتیجه نیز دست یابید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با صنعت برق پیله رود تماس بگیرید.

نظرات شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو مطالب
جستجو
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه
سبد خرید
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من