خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر

خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر
خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر

اهمیت خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر چیست؟

اهمیت خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر چیست؟

خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر یکی از بهترین راه ها برای تامین امنیت خانه و محل کارتان می‌باشد. وجود امنیت در خانه و محل کار اهمیت بسیار بالایی دارد و امروزه با پیشرفت تکنولوژی راه های زیادی برای ایجاد امنیت در دسترس قرار دارد. از راه های تامین امنیت در محل ها می‌توان به نصب دوربین مدار بسته و دزدگیر اماکن اشاره کرد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از این راه ها یعنی خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر آشنا کنیم. بدین منظور با ما همراه باشید. جهت خرید دوربین مداربسته کلیک کنید.

تاریخچه نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر

تاریخچه نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر

همانطور که گفته شد خرید دوربین های مداربسته اولین و بهترین راه برای برقراری امنیت در جامعه ی امروزی می‌باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید نخستین بار فردی به نام والتر بروش به منظور نظارت بر روی موشک های V-2 در جنگ جهانی دوم و در کشور آلمان دوربین مداربسته را اختراع کرد. امروزه نیز در سراسر جهان تولید کنندگان زیادی اقدام به تولید و فروش انواع دوربین مداربسته می‌نمایند. یکی از معتبر ترین و بهترین مجموعه ها در زمینه‌ی فروش محصولات امنیتی، مجموعه‌ی پیله رود می‌باشد. این مجموعه که در شهرستان رباط کریم قرار دارد؛ انواع تجهیزات امنیتی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه می‌نماید. شما عزیزان در استان تهران می‌توانید برای خرید و نصب انواع تجهیزات امنیتی در اسلامشهر و سایر شهرستان های اطراف با صنعت برق پیله رود تماس حاصل نمایید.

دوربین های مدار بسته و انواع آنها

دوربین های مدار بسته و انواع آنها

برای تعریف و معرفی دوربین های مداربسته باید بگوییم که دوربین های مداربسته وسیله ای هستند که با استفاده از آنها می‌توانید اقدام به ضبط تصاویر در راستای اهداف نظارتی نمایید. دوربین های مداربسته در محلی ثابت نصب می‌شوند و تمامی تصاویر را در طول روز ضبط می‌نمایند و به محل های از پیش تعیین شده ارسال می‌شوند. به عنوان مثال در محل های پر تردد و پر رفت و آمد همانند فروشگاه ها و اداره جات که در طول روز افراد زیادی در رفت و آمد هستند می‌توان اقدام به خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر نمود.

با این اقدام احتمال هرگونه سرقت به کمترین میزان خواهد رسید. همچنین هر زمانی که نیاز داشته باشید می‌توانید رفت و آمد را در روز های مورد نظر بررسی نمایید. در نتیجه با خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر می‌توانید به راحتی امنیت را در اماکن پر تردد تضمین نمایید. همچنین علاوه بر فروشگاه ها و ادارات در صورت نیاز می‌توانید برای تامین امنیت خانه ها در زمانی که در منزل نیستید اقدام به نصب دوربین های مداربسته برای درب ورودی منازل نمایید.

دوربین های مداربسته را از ۴ نظر می‌توان دسته بندی کرد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

  • از نظر نوع سیگنال

دوربین های مدار بسته از نظر نوع سیگنال به سه دسته ی دوربین های آنالوگ، دوربین های ip یا همان تحت شبکه و دوربین های دو منظوره تقسیم می‌شوند.

  • از نظر شکل ظاهری

دوربین های مداربسته از نظر شکل ظاهری نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند. انواع این دوربین ها شامل: دوربین های مداربسته ی دام، دوربین های مداربسته‌ی مینیاتوری، دوربین های مداربسته‌ی صنعتی، دوربین های مداربسته ی اسپید دام یا همان چرخشی، دوربین های مداربسته‌‌ی مادون قرمز، دوربین های مداربسته ی بولت و… می‌باشند.

  • از نظر قاب و پوشش

علاوه بر شکل ظاهری دوربین های مداربسته از نظر قاب و پوشش نیز انواع گوناگونی دارند. دوربین های ضد آب که به آنها قاب بزرگ و یا پمپ بنزینی نیز گفته می‌شود یکی از انواع دوربین ها می‌باشد. همچنین مدل های دیگری مانند قاب مخفی و قاب فانتزی نیز در بازار موجود می‌باشد.

  • از نظر نوع لنز

دوربین های مداربسته را با توجه به نوع لنز به چند دسته تقسیم می‌شوند. نوع لنز به کار رفته در این دوربین ها میتواند ثابت، متغیر و یا متغیر موتورایز باشد. 

تمامی مواردی که گفته شد از انواع دوربین های مداربسته می‌باشند که هریک دارای کاربرد های خاص خود می‌باشند. شما عزیزان می‌توانید برای خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر هر یک از این مدل ها را انتخاب نمایید.

  چرا می‌گویند دوربین مدار بسته؟

  چرا می گویند دوربین مدار بسته؟

یکی دیگر از سوال هایی که ممکن است ذهن شما را مشغول کند این است که چرا به این دوربین ها میگویند دوربین های مداربسته؟

همانطور که گفته شد با خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر می‌توانید تمامی تصاویر را اتفاقات را ضبط نمایید. و اما این دوربین ها اطلاعات را به دستگاه ها و محل هایی که از قبل تعیین شده اند ارسال می‌کنند و این تصاویر قابل نمایش برای عموم نمی‌باشد. بدین صورت که بعد از خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر یک یا چند محل برای ارسال تصاویر تعیین می‌شود و فقط در آن محل می‌توان تصاویر ضبط شده را مشاهده کرد. اگر اینگونه نبود و با هر دستگاهی می‌توانستیم به این دوربین ها متصل شویم؛ دیگر امنیت آنها قابل اطمینان نبود زیرا هر شخصی می‌توانست اطلاعات را به راحتی ذخیره و یا پاک نماید. درواقع نقطه قوت و نوع کاربرد این دوربین ها همین مخفی بودن آنها است که سبب شده است به آنها لقب Closed circuit و دوربین مداربسته داده اند.

دوربین های مداربسته چه کاربرد هایی دارند؟

دوربین های مداربسته چه کاربرد هایی دارند؟

در قسمت های قبل شما را با دوربین های مداربسته، خرید و نصب دوربین مداربسته و انواع دوربین ها آشنا کردیم. و اما یکی دیگر از مهمترین مسائل در ارتباط با دوربین های مداربسته کاربرد آنها می‌باشد. در این قسمت با ما همراه باشید تا با مزایای خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر آشنا شوید.

اگرچه مهمترین و عمده کاربرد دوربین های مداربسته جنبه‌ی امنیتی آن در سیستم های حفاظتی می‌باشد؛ اما این سیستم امنیتی کاربرد های دیگری نیز دارد که به شرح زیر می‌باشد:

  • جلوگیری از ارتکاب جرایم

از مهمترین کاربرد های دوربین های مداربسته جلوگیری از ارتکاب جرم در سراسر جهان می‌باشد. خرید و نصب دوربین مداربسته در اسلامشهر در سراسر کشور کمک شایانی به نیرو های امنیتی برای برقراری امنیت در سطح شهر می‌نماید. این کاربرد بسیار گسترده می‌باشد و از جرایم رانندگی گرفته تا جرایم جنایی را کاهش می‌دهد. بدین منظور دوربین های مداربسته در اماکنی مانند: بانک ها، فرودگاه ها، طلافروشی ها، صرافی ها، پارکینگ ها و… نصب می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است امروزه در سطح شهر بر روی دستگاه های خودپرداز نیز به منظور شناسایی جرایم دوربین ها مداربسته نصب می‌نمایند.

  • کاربرد های صنعتی

 از مهم ترین کاربرد هایی که دوربین مداربسته دارد کاربرد های صنعتی است. در برخی از کارخانجات همانند کارخانه های شیمیایی و نیروگاه های هسته ای ممکن است حضور فیزیکی انسان ها غیرممکن و یا خطرناک باشد؛ در این صورت می‌توان اقدام به خرید و نصب دوربین مداربسته  نمود. در واقع دوربین های مداربسته را می‌توان در صورت نیاز بجای انسان استفاده کرد.

  • امنیت و بهبود حمل و نقل عمومی

 یکی دیگر از کاربرد های این دوربین ها امنیت در حمل نقل های شهری و بین شهری می‌باشد. به عنوان مثال در مترو، قطار و اتوبوس می‌توان برای حصول اطمینان ورود، خروج و عبور مسافرها از دوربین های مخصوص استفاده کرد.

  • کنترل ترافیک

کنترل ترافیک نیز یکی از مهم ترین کاربرد های دوربین مداربسته در شهر های بزرگ است. بدین صورت که این دوربین ها در خیابان های شهر های بزرگ نصب می‌شوند و عبور و مرور خودرو ها را بررسی می‌نمایند. با این کار تمامی خودروهایی که مرتکب جرایم شده اند به راحتی شناسایی می‌شوند.

موارد ذکر شده در بالا از مزایای خرید و نصب دوربین مداربسته بودند. همچنین علاوه بر این موارد از دوربین های مداربسته در مکان هایی مانند: سالن ها و استادیوم های ورزشی و امکان آموزشی نیز استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *